W Śremie zatrzymano 27-letniego miłośnika cudzej własności

Policjanci ze śremskiej patrolówki zatrzymali złodzieja, który z różnych sklepów w Śremie kradł: artykuły drogeryjne, buty i odzież. Znaczna część skradzionego mienia wróciła do dalszej sprzedaży, a 27 – letni miłośnik cudzej własności, za swoje zachowanie, odpowie przed sądem.

W miniony piątek, 17 lutego, dyżurny śremskiej Policji został powiadomiony o tym, że w jednym ze śremskich sklepów ujęto złodzieja, który dokonał kradzieży golarki i zestawu do strzyżenia.

Sprawą zajęli się policjanci patrolówki, którzy ustalili, że 27 – letni mieszkaniec Śremu, tego samego dnia, kradł jeszcze w trzech, innych śremskich sklepach. Mundurowi w torbie, którą złodziej miał przy sobie, znaleźli klika rzeczy, w tym buty sportowe, pochodzących z kradzieży.

W tych okolicznościach policjanci zatrzymali 27-latka i trafił on do policyjnego aresztu.

Kryminalni w miejscu zamieszkania miłośnika cudzej własności znaleźli jeszcze odzież, wcześniej skradzioną, również w śremskich sklepach. Następnego dnia, 18 lutego, sprawca kradzieży usłyszał zarzut, do którego się przyznał i złożył wyjaśnienia. Z zebranego w sprawie materiału dowodowego wynika, że w okresie od 30 stycznia do 17 lutego tego roku sklepowy złodziej aż osiem razy dokonywał w Śremie kradzieży.

Mężczyzna był już wcześniej notowany i karany za kradzież z włamaniem. Miało to miejsce na terenie województwa dolnośląskiego. Teraz czeka go kolejna sprawa w sądzie.