Spłonął budynek gospodarczy. Zawalił się strop (zdjęcia)

Dzisiaj, w piątek o godzinie 00:08 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Śremie wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego w miejscowośc Chwałkowo Kościelne.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia strażacy ustalili, że pożarem objęte są pomieszczenia budynku gospodarczego. Zniszczenia budynku wskazują na naruszenie konstrukcji, doszło do zawalenia się części stropu do środka budynku.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz na podaniu trzech prądów wody w natarciu na palący się materiał palny w budynku przez otwory okienne i drzwi. W strefie działań pracowali ratownicy w środkach ochrony indywidualnej oraz aparaty ochrony układu oddechowego. Z uwagi na widoczne liczne pęknięcia i zawalający się strop, podjęto decyzję o działaniach gaśniczych z zewnątrz. W trakcie prowadzonych działań usunięto metalowe drzwi przy pomocy piły tarczowej w celu dotarcia do źródła ognia. Podczas akcji gaśniczej podjęto decyzję o użyciu ciężkiej piany gaśniczej, która dokładnie wniknęła w tlący się materiał palny dogaszając zarzewia ognia.

W trakcie działań używano wentylatorów osiowych oraz najaśnic przewoźnych i przenośnych do oświetlenia terenu akcji. Z uwagi na zagrożenie dla ratowników oraz brak informacji o potencjalnych osobach poszkodowanych w budynku odstąpiono od przeszukania części budynku objętego pożarem. Sprawdzono pomieszczenia które nie zostały naruszone.