Policjant po służbie ujął złodzieja. Ukradł towar o wartości 1200 złotych

Funkcjonariusz z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Poznań- Nowe Miasto udowodnił, że policjantem jest się przez cały czas. W czasie wolnym od służby ujął sprawcę kradzieży sklepowej. Dzięki jego czujności i szybkiej reakcji, złodziej odpowie za swoje czyny przed sądem.

7 lutego br. około godziny 19.30 st. asp. Mariusz Suchecki z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Poznań- Nowe Miasto będąc w czasie wolnym od służby zauważył dynamicznie oddalającego się mężczyznę z marketu ogólnospożywczego. 

Podejrzewany miał ze sobą wózek sklepowy wypakowany artykułami. Ponadto zachowywał się bardzo nerwowo i nienaturalnie. Funkcjonariusz widząc to, ruszył za nim. Po chwili dogonił mężczyznę i zaczął z nim rozmowę. Szybko okazało się, że złodziej chwilę wcześniej ukradł ten towar. Policjant ujął sprawcę oraz wezwał do pomocy patrol policjantów. 

W toku przeprowadzonych czynności ustalono, że 35 – letni mieszkaniec Poznania, ukradł alkohol oraz artykuły spożywcze o wartości 1200 zł. 

Sprawca został  zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu. Za to przestępstwo musi liczyć się z konsekwencjami karnymi. Mężczyźnie za kradzież grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.