Policjanci z Poznania z nowymi samochodami

Policjanci z Poznania dostali 2 nowe oznakowane radiowozy. Terenowy Ford Ranger pozwala im sprawnie przemieszczać się w trudnym terenie. Samochody zostały zakupiony w głównej mierze dzięki dofinansowaniu Starostwa Powiatowego w Poznaniu oraz ze środków budżetowych Policji.

4 stycznia na terenie pow. śremskiego funkcjonariusze z Komisariatu Wodnego KWP w Poznaniu i Ogniwa Konnego KMP w Poznaniu doskonalili technikę jazdy w trudnym terenie otrzymanymi pojazdami. Do swojej dyspozycji mieli 2 samochody terenowe – Fordy Rangery. Pod maską mają 2 litrowe silniki diesla i rozwijają moc 213 KM. Są wyposażone w napęd na 4 koła, reduktor i opony terenowe AT.

fot. Łukasz Kędziora/KWP Poznań

Pod okiem doświadczonych instruktorów policjanci poznawali możliwości i sposoby wykorzystania nowych aut. Atutem tego treningu były doskonale przygotowane moduły szkoleniowe, które pozwalały na zapoznanie się z możliwościami i sposobem działania wszystkich systemów wsparcia kierowcy w trudnym terenie. Panujące warunki podnosiły poziom trudności, umożliwiając jednocześnie wszechstronne wykorzystanie terenówek.

Dzięki temu, niezależnie od sytuacji, z którą przyjdzie się policjantom zmierzyć w codziennej służbie, będą mogli skutecznie nieść pomoc potrzebującym. Auta będą wykorzystywane w miejscach, do których dotarcie normalnym radiowozem byłoby niemożliwe.

Źródło: KWP Poznań

fot. Łukasz Kędziora