Podpalił bezdomnego. Zabił go. Zabójca uciekł z psychiatryka. Zatrzymali go „Łowcy Głów”

Poznańscy „Łowcy Głów” zatrzymali 3 lutego br. mężczyznę poszukiwanego listem gończym. Był związany z zabójstwem. Przebywał w ośrodku psychiatrycznym w woj. Pomorskim. Nie wrócił z przepustki i uciekł.

12 września 2017 roku w Toruniu w pobliżu Muzeum Etnograficznego, początkowo nieznany sprawca oblał łatwopalną cieczą bezdomnego mężczyznę i go podpalił. Mimo pomocy udzielonej przez świadków tego zdarzenia, poszkodowanego nie udało się uratować.

Policjanci z Torunia zabezpieczyli monitoringi, przesłuchali świadków aby jak najszybciej zidentyfikować i zatrzymać sprawcę. Ostatecznie został wytypowany i zatrzymany do tej sprawy 46-letni mieszkaniec Poznania. W trakcie prowadzonego śledztwa okazało się, że mężczyzna jest chory psychicznie i w momencie popełnionego przestępstwa był niepoczytalny. Sprawa została umorzona, a sprawca trafił do zamkniętego ośrodka w woj. pomorskim.

26 stycznia br. mężczyzna przebywając poza szpitalem wykorzystał okazję, uciekł i zaczął się ukrywać. Sąd Okręgowy w Gdańsku 1 lutego wydał za poszukiwanym list gończy. 3 lutego informacja o tym trafiła na biurko policjantów z Zespołu Poszukiwań Celowych KWP w Poznaniu. Jeszcze tego samego dnia, policjanci zatrzymali poszukiwanego w jednym z poznańskich hoteli. Mężczyzna był zaskoczony i nie stawiał żadnego oporu. Wydział Konwojowy KWP w Poznaniu przetransportował zatrzymanego z powrotem do zamkniętego zakładu psychiatrycznego.