Ogromny pożar w Glinnie. Działania strażaków trwały osiem godzin

W dniu 20 stycznia 2023 r. o godzinie 2:45 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Nowym Tomyślu za pośrednictwem Centrum Powiadamiania Ratunkowego Poznań wpłynęło zgłoszenie o pożarze stodoły zlokalizowanej w pobliżu budynku mieszkalnego w miejscowości Glinno.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia jednostek straży pożarnej zastano w całości objęty ogniem budynek gospodarczy częściowo zaadoptowany na funkcję mieszkalną. W momencie pożaru w budynku nie przebywały żadne osoby. W bliskim sąsiedztwie obiektu objętego ogniem zlokalizowany był zagrożony budynek mieszkalny.  

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podawaniu prądów wody w obronie zagrożonego budynku mieszkalnego oraz przeprowadzeniu natarcia okrążającego podając pięć prądów wody na płonący budynek. Dalsze działania polegały na sukcesywnym przelewaniu pogorzeliska i rozbiórce elementów konstrukcji budynku w celu dotarcia do ukrytych zarzewi ognia. Miejsce zdarzenia oświetlono, a do dostarczania wody wykorzystano pobliski staw oraz sieć hydrantową.

Na miejscu zdarzenia czynności dochodzeniowe prowadzili funkcjonariusze nowotomyskiej Policji. 

W zdarzeniu trwającym ponad osiem godzin wzięły udział zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Nowy Tomyśl oraz jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z Jastrzębska Starego, Borui Kościelnej, Bukowca, Wytomyśla oraz Bolewic.

fot. OSP Boruja Kościelna/PSP Nowy Tomyśl