Leszczyński motoambulans znów gotowy do akcji

W wyniku pomyślnie zakończonej zbiórki oraz bezinteresownej pomocy wielu osób motoambulans wraca na drogi.

Jakub Żak z Leszna, na co dzień ratownik, policjant, strażak i motocyklista był uczestnikiem nieszczęśliwego wypadku komunikacyjnego. W jego wyniku doznał obrażeń, które wymagały długotrwałej rehabilitacji. Dziś na szczęście już pracuje i znów może pomagać innym.

Oprócz walki o powrót do zdrowia Jakub zmagał się jednak z jeszcze jednym problemem. W trakcie wypadku jego motoambulans, którym na co dzień patrolował ulice miast i niósł pomoc, uległ zniszczeniu i musiał zostać poddany kasacji. Został samodzielnie kupiony, wyposażony i właściwie oklejony przez niego samego.
W celu pomocy na zebranie środków na nowy pojazd przyjaciele z GM Wind Wolves Śmigiel założyli dla Jakuba zbiórkę pieniężną na portalu zrzutka.pl.
Rozpoczęły się akcje pomocowe. Największą z nich był zorganizowany przez Yuma Team z Poladowa wyścig wraków. Podczas trwania imprezy zebrano kwotę zamykającą zbiórkę.

Wówczas Jakub Żak mógł kupić nowy motocykl, a następnie przekazać go do właściwego oklejenia firmie Backfire Design z siedzibą w Mikoszkach, która jeszcze w trakcie zbiórki zaoferowała swoją nieodpłatną pomoc.

W ubiegłą sobotę Jakub odebrał gotowy do drogi motocykl. Na jego facebookowym profilu możemy przeczytać podziękowania.
– „Chciałbym pochwalić się nowym motocyklem, który udało się zakupić. Ale nie tylko po to wrzucam to zdjęcie i post. Przede wszystkim chciałbym podziękować wszystkim, którzy pomogli mi w realizacji tego zadania!”

Przedstawiamy zdjęcia gotowego już motoambulansu. Panu Jakubowi życzymy szerokiej drogi i powodzenia w realizacji misji niesienia pomocy.

Foto: Kościan112.pl