Kierowcy z Lexusa i BMW „driftowali” na ulicach Poznania. Grozi im nawet 30 tysięcy złotych kary

W sobotni wieczór policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zatrzymali do kontroli drogowej, kierujących samochodami osobowymi. Powodem interwencji funkcjonariuszy był styl i sposób jazdy kierowców. Mężczyźni na oczach mundurowych „driftowali” po drodze publicznej. Obaj stracili prawa jazdy.

W sobotnią noc policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Poznaniu otrzymali sygnały od mieszkańców o „driftujących” pojazdami na drodze publicznej. Mundurowi postanowili to sprawdzić. Kiedy przyjechali na ulicę Szwedzką w rejonie Nowego Miasta zobaczyli, jak kierujący osobówkami marek Lexus oraz BMW celowo wprowadzają swoje pojazdy w poślizg i poruszają się wokół ronda.

Policjanci natychmiast przerwali im tę jazdę. W trakcie kontroli drogowej okazało się, że w samochodach znajdują się jeszcze pasażerowie. 

Obaj 21-latkowie stracili prawa jazdy za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Sprawa trafi do sądu, a młodym mężczyznom może grozić wysoka grzywna nawet do 30 tys. złotych.  

źródło: KMP Poznań