Jeden był pijany, a drugi naruszył czas pracy

Jeden z kierowców był nietrzeźwy, a drugi nie przestrzegał przepisów socjalnych dotyczących czasu prowadzenia pojazdu i odbierania odpoczynku. Obydwu skontrolowali inspektorzy z Poznania.

13 lutego przy autostradzie A2 w Gołuskach, kierunek na Świecko, inspektorzy z poznańskiego oddziału wielkopolskiej inspekcji zatrzymali do kontroli dwa pojazdy członowe, jeden z Łotwy, a drugi z Litwy.

Podczas kontroli łotewskiego kierowcy inspektorzy wyczuli unoszący się w kabinie dziwny zapach. Kierowcę poddano badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. W czasie badania zaświeciła się czerwona dioda na urządzeniu pomiarowym, które wskazało wynik 0,32 mg/l (0,64‰), co wskazywało na stan nietrzeźwości kierowcy. Inspektorzy wezwali na miejsce kontroli patrol policji, który ponownie przebadał kierowcę. Wynik okazał się rosnący, bowiem na wyświetlaczu pojawiła się liczba 0,57mg/l (1,14‰). Funkcjonariusze policji zatrzymali kierowcę.

W drugim przypadku kontrola dokumentacji oraz czasu pracy kierowcy z Litwy wykazała naruszenia, które dotyczyły zwiększonego czasu prowadzenia pojazdu i odbierania odpoczynku. Kierowca zobowiązany został do zapłacenia kaucji w łącznej kwocie 1.100 zł.