Bus owinął się wokół drzewa. Kierowca próbował uniknąć czołówki. Dwie osoby w ciężkim stanie (zdjęcia)

Do poważnego wypadku doszło dzisiaj, przed godziną 6:00 na wyjeździe z Leszna w kierunku Poznania na DW306. Samochód dostawczy uderzył w drzewo, kierowca najprawdopodobniej chcąc uniknąć zderzenia czołowego z innym autem, zjechał do rowu i uderzył w drzewo. Busem podróżowały dwie osoby.

Dwie osoby zostały przetransportowane w ciężkim stanie do szpitala.

– Kiedy dotarliśmy na miejsce mężczyźni byli poza samochodem. Udzieliliśmy im pierwszej pomocy, po czym obaj zostali przetransportowani do szpitala – mówi asp. Szymon Sieradzki z Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie

Ze wstępnych informacji policji wynika, że kierujący busem 41-latek z gminy Lipno, jadąc od strony Klonówca w stronę Leszna chciał uniknąć zderzenia czołowego z innym pojazdem, który wyprzedzał ciąg samochodów. Kierowca dostawczaka zjechał na prawe pobocze, stracił panowanie, po czym zjechał na lewe pobocze, gdzie czołowo uderzył w jedno drzewo, a następnie w drugie bokiem.

Policjanci zbadali trzeźwość kierującego, okazało się, że był w stanie po użyciu alkoholu.

Leszczyńska policja prosi o kontakt wszystkich świadków zdarzenia, oraz osoby, które widziały wyprzedzający samochód i posiadają jakiekolwiek informacje na temat pojazdu.

fot. Maksym Szalkowski/leszno998.pl